Ostas celtnis AIST

2011.gada 28.jūnijā svinīgā ceremonijā tika nodots ekspluatācijā portālceltnis „Aist". „Aist" projektēšanu, izgatavošanu un montāžu veica A/S „Rikon", pasūtītājs SIA "Rīgas Tirdzniecības Osta" holdinga sastāvā ietilpstošā stividorkompānija SIA „Rīgas Centrālais termināls".

„Aist 32-32" atšķirībā no Rīgas ostā esošajiem celtņiem ir līdz 18 tonnām palielināta celtspēja greifera režīmā, kā arī palielināts pagriešanās ātrums (1,8 apgr./min) un celšanas ātrums (63-90 m/min.). Strādājot āķa režīmā, celtspēja ir 20-32t, iespējamā izliece ir 8-32m, pacelšanas augstums āķa režīmā 25m, greifera režīmā 23m. Nolaišanas dziļums 15m. Celtni „Aist" iespējams speciāli aprīkot darbam magnēta režīmā.Celtnis ir paredzēts darbam dažādos laika un klimatiskajos apstākļos un var pildīt savas funkcijas temperatūras diapazonā no -40 līdz +40C0. Celtņa vadības kontrole ir pilnībā automatizēta.
Šī celtņa ieviešana SIA „Rīgas Centrālais Termināls" ievērojami uzlabos beramo kravu iekraušanu kuģos.

A/S „Rikon" ir ilggadēja pieredze ostu aprīkojuma projektēšanā un ražošanā. Uzņēmums ir nostiprinājis savas pozīcijas Krievijas un NVS valstu tirgos.

AS „RIKON" ostas celtņus ražo jau vairāk nekā 6 gadus. Rūpnīca, kas atrodas Rīgas brīvostas teritorijā, pa šo laiku ir piegādājusi Krievijai, Gruzijai, Ukrainai, Kazahstānai 24 „Aist" tipa ostas celtņus (celtspēja līdz 32t), 7 „Vitjaz" tipa ostas celtņus (celtspēja līdz 80t) un 2 „Striž" tipa ostas celtņus (celtspēja līdz 20t).

Akciju sabiedrība "RIKON" jau 55 gadus atrodas ostas pacelšanas transporta iekārtu tirgū. Rūpnīcā tiek izmantotas modernas metāla apstrādes un metināšanas iekārtas, ieskaitot universālus metālgriešanas darbagaldus, kalšanas presēšanas iekārtas, gāzes griešanas iekārtas ar datorvadību. Rūpnīcas AS "RIKON" produkcija ir sertificēta saskaņā ar ISO 9001:2008.

Bez celtņiem un to mezgliem ostām vēl tiek ražota plaša spektra augstvērtīgu un populāru produkcija:

  • greiferi metāllūžņiem un čugunam ("polipa" tipa);
  • greiferi beramām un viegli plūstošām kravām ;
  • rolltreileri;
  • meža satvērēji;
  • konteineru satvērēji ("spreader" tipa);
  • elektrosadales kuģu un celtņu pieslēgšanai.
Atgriezties uz sarakstu