Seminārs “Biznesa iespējas Āfrikas dienvidu reģiona valstu tirgos” 29.11. Tech Industry 2018 laikā

Seminārs Biznesa iespējas Āfrikas dienvidu reģiona valstu tirgos 2911 Tech Industry 2018 laikā

Biznesa iespējas Āfrikas dienvidu reģiona valstu tirgos

Piedāvājam MASOC biedriem lielisku iespēju paplašināt savus eksporta apvāršņus uz Āfriku, konkrēti uz Namībiju, lai caur to ienāktu arī citos attīstīto Āfrikas valstu tirgos.Pirmais SME Aisle biznesa brauciens uz Namībiju notika septembra otrajā pusē un oktobra sākumā. Braucienā piedalījās pieci uzņēmumi no Latvijas, kā arī uzņēmumi no Igaunijas, Somijas un Zviedrijas .

Vizītes laikā uzņēmumu pārstāvji iepazinās ar strauji attīstošos ostu Walvis Bay, apmeklēja virkni potenciālu sadarbības uzņēmumu un Namībijas valsts institūciju. Vizītes noslēguma nedēļā galvaspilsētā Windhoek  notika plaši apmeklēts seminārs, kurā uzņēmumi no Baltijas reģiona prezentēja savus piedāvājumus un “matchmaking” pasākumā iepazinās ar vairāk kā 60 Namībijas uzņēmumu un iestāžu pārstāvjiem, kuri bija atnākuši uz semināru.  Izveidotie biznesa kontakti jau šobrīd izskatās ar labu perspektīvu, un Latvijas uzņēmumi, kas piedalījās pirmajā braucienā, plāno doties uz Namībiju atkārtoti.  Projekta SME Aisle gaitā notiks  vizītes arī uz Dienvidāfrikas republiku.

Lai uzzinātu par turpmāko projekta SME Aisle gaitu un plāniem, ielūdzam apmeklēt SME Aisle darbnīcu – semināru,  29.11, no plkst. 10.00 – 12.00, (telpa nr.105) izstādes Tech Industry 2018 laikā.

Seminārā projekta vadošā partnera – Satakuntas Lietiško zinātņu Universitātes  pārstāvji stāstīs par turpmākajiem projekta plāniem un biznesa braucieniem 2019. gadā.

Savukārt projekta dalībnieki no Latvijas dalīsies ar savu pieredzi un iespaidiem par Namībiju, tās biznesa vidi un kultūru,  redzējumu par sadarbības un biznesa iespējām, kas būs interesanti un noderīgi tiem uzņēmumiem, kas vēl tikai pēta iespēju eksportēt uz Dienvidāfrikas reģiona valstīm.

Reģistrācija pasākumam rakstot uz dainis.racenis@masoc.lv līdz 26.11.2018.
Semināra programma: Seminar program

p.s. SME Aisle projekta mērķis ir eksporta veicināšana uz Namībiju un citām D-Āfrikas reģiona valstīm, ar uzsvaru uz tādām jomām kā  infrastruktūra, loģistika, jūrniecība un kuģu būve, atjaunojamā enerģija, automatizācija un IKT, apmācības vai ekspertu pakalpojumi. Vairāk par projektu šeit:

https://www.masoc.lv/aktivitates/projekti/smeaisle

Projekta ietvaros uzņēmumi var saņemt finansiālu atbalstu (ne vairāk kā EUR 1500 apmērā) par ceļojuma izmaksām (lidojumu biļetes, viesnīcas utml.).  Atbalstu piešķir atbilstoši De Minimis normām.

 


Atgriezties uz sarakstu