20/05 MASOC un LTC seminārs par viedo ražošanu (Tech Industry ietvaros)

2005 MASOC un LTC seminārs par viedo ražošanu Tech Industry ietvaros

Aicinām pieteikt dalību 20. maijā Tech Industry ietvaros MASOC un LTC organizētajā seminārā
VIEDĀ RAŽOŠANA – EIROPAS NĀKOTNESemināra sākums plkst. 11:00

Reģistrācija no plkst. 10:45 starptautiskajā izstāžu centrā BT1
(Ķīpsalas ielā 8, 2. halles konferenču zālē Nr. 3, 2. stāvā virs kafejnīcas)

Dalība pasākumā bezmaksas, darba valoda latviešu.

Lūdzam reģistrēt dalību līdz 18. maijam te: https://ej.uz/o8un
Semināra darba kārtība skatāma un lejupielādējama TE

Seminārs veltīts progresīvās jeb viedās ražošanas attīstības tematikai.

Kopējās ražošanas tendences Eiropā saistās ar strauju digitālo tehnoloģiju attīstību. Speciālistu trūkums nav tikai Latvijas specifiska problēma, bet izaicinājums, ar ko saskaras visa Eiropa. Saistībā ar to vērojams īpaši straujš tehnoloģiskais progress un virzība uz “nākotnes ražotnēm”, kur līdz minimumam ir samazināts nepieciešamais darba roku skaits.

Semināra ievadā MASOC sniegs īsu ieskatu kopējā situācijā nozarē, ieskicēs būtiskākos izaicinājumus un tendences. Lai arī izaicinājumi netrūkst, it īpaši pēdējos gadus, nozare turpina attīstīties un dot nozīmīgu pienesumu visai valsts ekonomikai.

Seminārā iepazīstināsim ar Eiropas projektu ADMA Trans4Mers, kas tika uzsākts 2021. gada nogalē. Projekts ir vērienīgs gan iesaistīto partneru skaita (35 partneri no visām Eiropas valstīm), gan ambīciju ziņā – sniegt atbalstu 1000 ražojošo uzņēmumu digitālai transformācijai un virzībai uz “nākotnes ražotnēm”. Projekta ietvaros uzņēmumiem būs iespēja saņemt atbalstu viedās ražošanas principu ieviešanā. Latviju projektā pārstāv MASOC un LTC.

Lai ilustrētu, ko mūsdienās praktiski nozīmē viedā ražošana, seminārā ar praktisko pieredzi un vērtējumu par kopējām tendencēm dalīsies četri nozarē atzīti uzņēmumi. Prezentācijas sniegs gan pasaulē vadošo tehnoloģiju piegādātāji, gan uzņēmumi, kuri paši izstrādā viedos risinājumus dažādu nozaru uzņēmumiem.

  • Naglis & ERR ir nozarē ilgus gadus pazīstams kā tādu pasaulē vadošo zīmolu kā OKUMA un AMADA pārstāvis. Prezentācijā tiks apskatīti jaunākie risinājumi saistībā ar nākamās paaudzes robotiem, kā arī kopējo ražošanas procesu digitalizāciju.
  • Zippy Vision ir relatīvi jauns uzņēmums, kurš fokusējas uz datorredzes risinājumu izstrādi ražošanas procesu automatizācijai. Tiks prezentēti jau īstenotie projekti un sniegts ieskats kopējās tendencēs ar datorredzes tehnoloģijām saistītā jomā.
  • Duroc Machine Tool lielākajai daļai nozares uzņēmumu ir labi pazīstams ko DOOSAN CNC darbagaldu un citu metālapstrādes iekārtu un automatizācijas risinājumu piegādātājs. Prezentācijā tiks pievērsta uzmanība koloboratīvo robotu risinājumiem, kas pašlaik ir viens no augošiem tehnoloģiskajiem novirzieniem.
  • Peruza ir viens no vadošajiem un pazīstamākajiem mašīnbūves uzņēmumiem Latvijā, kas projektē un izgatavo iekārtas un automatizētas ražošanas līnijas dažādu nozaru vajadzībām. Pēdējos gadus uzņēmums ir ievērojami paaugstinājis savu pieredzi robotizētu risinājumu izstrādē, un veiksmīgi paveikto projektu portfelis nemitīgi papildinās. Prezentācijā ar konkrētiem piemēriem tiks ilustrēts, kā šie risinājumi uzlabo produktivitāti visdažādāko nozaru uzņēmumos.

Visbeidzot, Latvijas Tehnoloģiskais centrs, LIAA un EEN tīkls Latvijā iepazīstinās klātesošos ar jaunākajiem projektiem un iespējām, ko piedāvā Eiropas Biznesa tīkls, FIT-4NMP projekts un ES Intelektuālā īpašuma (IP) “helpdesk” iniciatīva.


Atgriezties uz sarakstu