MASOC biedrs ISP OPTICS LATVIA vienojies ar Swedbank par ieguldījumiem jaunu ražošanas iekārtu iegādē vairāk nekā 438 tūkstošu eiro vērtībā

MASOC biedrs ISP OPTICS LATVIA vienojies ar Swedbank par ieguldījumiem jaunu ražošanas iekārtu iegādē vairāk nekā 438 tūkstošu eiro vērtībā

Jaunās iekārtas ļaus uzņēmumam paplašināt darbību optisko lēcu ražošanā, nodrošinot uzlabotas pārklājumu tehnoloģijas, kā arī mazinās ražošanas negatīvo ietekmi uz vidi.
 

MASOC biedruzņēmums  “ISP Optics Latvia” ir vienīgais Baltijā ar unikālu optisko komponenšu ražošanas pieredzi un zināšanām, kas saviem klientiem piedāvā plašu, pēc klienta individuāliem pasūtījumiem izgatavotu, infrasarkanās optikas klāstu rūpniecības, aizsardzības, telekomunikāciju, testēšanas un mērīšanas, medicīnas, kā arī kosmosa nozarēs. Latvijā top optiskās komponentes kosmosa tehnoloģijām, tajā skaitā satelītu ražošanai, kas izmantotas Marsa roveru (Curiosity Mars Rovers, www.nasa.gov) vajadzībām, kā arī citās kosmosa misijās.

Līdz ar jauno pārklājumu iekārtu iegādi būs iespējams ne tikai palielināt ražošanas jaudas, bet arī nodrošināt daudzveidīgāku pārklājumu produkcijas klāstu, kas nozīmē nesūtīt produkciju pēcapstrādei uz ASV vai Ķīnu, bet visu paveikt tepat Latvijā. Lēcu pēcapstrāde uz vietas samazinās arī ražošanas procesa ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī netieši palīdzēs samazināt starptautiskās aviācijas radīto izmešu daudzumu. Savukārt pēcapstrādes procesā ietaupītos līdzekļus uzņēmums varēs novirzīt tālākai attīstībai. Tā kā viss ražošanas process tiks paveikts Latvijā, paredzams, ka tas sekmēs arī pasūtījumu apjoma pieaugumu, jo nodrošinās saražotās produkcijas pilnīgu atbilstību Eiropas Savienības kvalitātes prasībām.

85% no saražotās produkcijas uzņēmums eksportē. Lielākie eksporta tirgi  ir ASV, Vācija, Izraēla, Grieķija, Apvienotā Karaliste, Francija, Somija un Lietuva. Latvijā uzņēmums šobrīd nodarbina 100 darbiniekus. Neto apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā pārsniedza 13 miljonus eiro, kas bija par 25% vairāk nekā 2021. finanšu gadā.

Pilnais teksts lasāms Swedbank ziņā:
https://biznesam.swedbank.lv/ievads/finanses/finansejums-isp-optics-latvia-53374


Atgriezties uz sarakstu