Metāla svētki Jelgavā

Metāla svētki Jelgavā
Tehnobusa 3. sezonas atklāšana.

9. septembrī, Jelgavā, Pasta salā plkst. 10.00 – 16.00 visi interesenti bija laipni gaidīti izbaudīt Metāla spēka daudzveidību.
 

Pasākuma programmā bija:

MAG metināšanas konkurss;
Spēka atslēgas veidošana;
Testa braucieni ar  Møller Auto Krasta  Volkswagen un  Nissan Qashqai – SIA Norde;
Lidojumi ar Baltijas helikopteru;
Spēkavīru šovs;
Lekcija par metāla koroziju (Pretrūsas apstrādes centra Crown Zemgale stendā);
Metināšanas konkursa uzvarētāju apbalvošana;
Specbalvas un apsveikumi.

Metāla svētku ietvaros notika arī MASOC Tehnobusa trešās darbības sezonas atklāšana.​

Klastera projekta ietvaros pasākumam tika piesaistīts RTU Robotikas klubs, kurš visā svētku garumā piedāvāja robotikas darbnīcu bērniem.

   

 

Vairāk foto: http://www.jelgava.lv/lv/jaunumi/zinas/metala-svetki-priece-jelgavniekus-un-pilsetas-viesus-1​

Organizatori - Jelgavas pilsētas pašvaldība, ZRKAC, MASOC u.c.
Dalībnieku saraksts apskatāms šeit: http://zrkac.lv/metalasvetki/

Detalizēta svētku programma:
Metālapstrādes profesionāļu spēks.
Metināšanas konkurss. MASOC TehnoBuss - ceļojoša mācību laboratorija. ESAB metināšanas iekārtu un aprīkojuma Demobuss - fantastiska iespēja REDZĒT un PAMĒĢINĀT! Metālistu īpašie demonstrējumi. AGA rūpniecisko un sadzīvē izmantojamo gāzu prezentācijas. Sanistal metināšanas iekārtu un aprīkojuma piedāvājums profesionāļiem. Colla datorgrafikas programmas. INSTRO rokas elektroinstrumenti un metālapstrādes darbagaldu instrumenti. Instrumentu nams - viss nepieciešamais mazajām metālapstrādes darbnīciņām. Profesionālās izglītības iespējas nozarē. ZRKAC izglītības piedāvājums pieaugušajiem metālapstrādes profesijās.

Metāla spēks uzņēmējdarbībā. Mitau Steel metināšanas darbnīca un talantu skatuve uz kuģīša Deizija. Hansa-Flex mobilais serviss un izturības, spēka vingrinājumi. Iepazīšanās ar Dinex Latvia un  konkurss “Izplūdes sistēmas salikšana uz laiku”. Labākā rezultāta īpašniekam - vērtīga balva. Metināšanas galdi un piederumi. GASCHEMA metālapstrādes gāzes un tēja ar sauso ledu. Frēzēšanas, virpošanas instrumenti un aprīkojums, nestandarta konstrukcijas. Baltyre Latvia diski, ķēdes un krāsainie diski bērniem.  Crown Zemgale pretrūsas apstrādes paraugdemonstrējumi. Elektrovelosipēds un velosipēdi, autoevakuators, limuzīns, ekskluzīvi auto, mini traktori un lauksaimniecības tehnika. Droša braukšana un metāla spēks tūrisma piedāvājumā. Konkursi un loterijas.

Metāla spēks amatniecībā. Metāla kalšanas darbnīcas. Burbuļsaktu kalšanas demonstrējumi. Etnogrāfiskas, autentiskas un stilizētas baltu rotas. Metālkalumi mājai, pirtij un dārzam. Dārza un virtuves instrumenti. Otrā dzīvība metāllūžņiem - pārtapšana dizaina priekšmetos, traktoriņos, lokomotīvēs. Ugunsdzēsības vēstures ekspozīcija  u.c.

Metāla spēks izglītībā. Inženierzinātņu profesiju apguves iespējas LLU un profesionālās izglītības iestādēs. ZRKAC jaunā mācību gada izglītības piedāvājums: valodu, IT, inženierzinātņu, uzņēmējdarbības kompetences, pedagogu profesionālā kompetence, veselīgs dzīvesveids, kursi personības pilnveidei.  ZRKAC mērķprogrammas bērniem un jauniešiem: MINIPHÄNOMENTA, FasTracKids, Junioru universitāte: Dabaszinību fenomeni spēlēs, eksperimentos, demonstrējumos. Interešu izglītības piedāvājums tehniskai jaunradei Jelgavas bērnu un jauniešu centrā Junda.  RTU Robotikas klubs: robotikas un elektronikas darbnīcas.

Spēka atslēga.  Atrodiet veco atslēgu, atnesiet uz svētkiem un ļaujiet tai atkal kļūt noderīgai! Metāla priekšmetiem ir ilgs mūžs – tie nesaplīst un nenodilst, tikai, laikam ejot, zaudē savu lietderību. Tādas ir arī atslēgas, kuras svētkos varēs iegūt jaunu spēku. Visi svētku apmeklētāji aicināti piedalīties kopīgā akcijā, ņemot līdzi kādu vecu, nevajadzīgu atslēgu, lai kopīgi veidotu Metāla svētku Spēka atslēgu. 

Koncertprogramma. 11.00 -  popgrupa “Noslēpums”; 12.30 -  Tirkīza kora ansamblis; 13.30 -  pūtēju orķestris “Rota”; 15.00 -  grupa “On My Way”

 


Atgriezties uz sarakstu