RTU studenti dodas uz pneimobiļu sacensībām

RTU studenti dodas uz pneimobiļu sacensībām

Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (RTU MTAF) studiju programmas «Automobiļu transports» studenti 3. maijā devās uz Ungāriju, lai ar pašu projektēto un būvēto pneimobili piedalītos starptautiskajās inženiertehnisko studentu sacensībās «IX. International Aventics Pneumobile Competition», kas notiks 6. un 7. maijā. Starp komandas finansiālajiem atbalstītājiem ir arī MASOC.

Komanda «RTU Auto» ar pašu projektēto un būvēto spēkratu sacensībās startē ar 32. kārtas numuru. Auto būvniecības projektā studenti izmantojuši inovatīvus risinājumus — transportlīdzeklim jādarbojas ar fiksēta apjoma saspiestu gaisu, kas darbina pneimatiskos cilindrus un vārstus, kurus kopā ar citām detaļām konkursā nodrošina pasākuma organizētājs – pasaulē vadošais pneimatikas un citu tehnisko komponenšu ražotājs «Aventics».

«RTU Auto» komandu pārstāv RTU MTAF studiju programmas «Automobiļu transports» studenti Māris Cirša (4. kurss), Gints Bērziņš (4. kurss), Artūrs Smalkais (3. kurss), Arturs Ķemers (1. kurss) un komandas treneris, RTU MTAF Automobiļu  katedras laboratoriju vadītājs Jānis Rudzītis, kā arī RTU MTAF Automobiļu katedras laborants Valdis Priede, kurš Ungārijā pildīs komandas tehniķa un fotogrāfa pienākumus.

Ungārijā, Egeras pilsētā notiekošajās pneimoauto būvēšanas sacensībās «IX. International Aventics Pneumobile Competition» dalību apstiprinājušas 55 komandas no astoņām Eiropas valstīm. Sacensībās vērtēs gan transportlīdzekļu tehnisko atbilstību un to projektu normatīvu precizitāti, gan arī pneimobiļi sacentīsies trīs disciplinās: ekonomiskajā braucienā, kurā jāveic maksimāli gara distance, braucot ar vismaz 15 km/h lielu vidējo ātrumu; izveicībā (700 m, 900 m un 1100 m), kā arī dragreisā jeb maksimālajā paātrinājumā, braucot 120 m garā trasē, kuras pēdējos piecos metros tiek fiksēts ātrums.

Sīkāk par sacensībām var lasīt pasākuma mājas lapā: http://en.pneumobil.hu/

par RTU komandas gaitām vairāk var atrast RTU MTAF studiju programmas «Automobiļu  transports» mājaslapā un Facebook.

 


Atgriezties uz sarakstu