Metālapstrādes nozares profesionālās meistarības konkurss 2023

Metālapstrādes nozares profesionālās meistarības konkurss 2023

Lai veicinātu profesionālo izglītības iestāžu (PII) audzēkņu teorētisko zināšanu un profesionālo iemaņu attīstību metālapstrādes un mašīnbūves (MM) nozarē, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (MASOC www.masoc.lv) kopā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru (ZRKAC www.zrkac.lv) un Tehnobuss Latvija (www.tehnobuss.lv) 27. aprīlī Jelgavā ZRKAC telpās visas dienas garumā organizē nozares profesionālās meistarības konkursu.

Konkursā dalību pieteikuši un par godalgotajām vietām cīnīsies 13 komandas no visas Latvijas vienā no trim disciplīnām - mašīnbūves tehniķis/metinātājs (MAG)/ programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītājs.

Katra komanda konkursa laikā prezentēs iepriekš sagatavotos mājas darbus un sacentīsies profesionālās jomas teorijas un praktisko darbu izpildē.

Lai izvērtētu komandu sniegumu, konkursa žūrijas sastāvā pieaicināti MM nozares uzņēmumu pārstāvji. Pirmo vietu ieguvējiem katrā no trim kategorijām tiks nodrošināts apmaksāts brauciens uz kādu no pasaules vadošajām tehnoloģiju izstādēm. Mašīnbūves tehniķu un programmvadības metālapstrādes darbagaldu iestatītāju komandas septembrī dosies uz pasaulē vadošo ražošanas tehnoloģiju izstādi EMO Hannover. Savukārt metinātāju uzvarētājkomanda dosies braucienā uz Eseni, Vāciju, kur septembrī norisināsies pasaulē vadošā metināšanas tehnoloģiju izstāde SCHWEISSEN & SCHNEIDEN.

Konkursā dalību pieteikušas komandas no Saldus tehnikuma; Valmieras tehnikuma; Ventspils tehnikuma;  Rīgas Valsts tehnikuma; Latgales industriālā tehnikuma; Rīgas 3. arodskolas; Jelgavas Amatu vidusskolas un Rīgas Tehniskās koledžas.

Konkursu atbalsta tādi nozares uzņēmumi, kā  Naglis&ERR;  SFM LATVIA;  S.B.C.; Waldec Group; Eko El; LS Steel; METLAT; J.J.Steel; ESAB OY Latvijas filiāle; TS RĪGA; LATVIJAS FINIERIS Iekārtu Rūpnīca; Metālmeistars; EXIGUM; DUROC MACHINE TOOL; Valpro; Signum; Silmor; Tibnor Latvia, SSAB EUROPE, Ruukki Products u.c.

Norises vieta: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs, Svētes iela 33 un MMP K. Barona iela 40, Jelgava

10:00 (Svētes iela 33) Konkursa atklāšana, mājas darbu prezentācijas;
14:00 Teorētiskie, praktiskie darbi (Svētes iela 33/K. Barona iela 40);
Ekskursija pa ZRKAC Metālapstrādes mācību parku un Tehnobusa apskate (K. Barona iela 40);
16:30 (Svētes iela 33) Uzvarētāju apbalvošana

Kontaktpersonas:
MASOC valdes priekšsēdētājs Toms Grīnfelds, +371 29409956, toms.grinfelds@masoc.lv
MASOC izglītības projektu koordinatore Ruta Porniece, +371 28383021, lab4stem@masoc.lv
ZRKAC direktores vietnieks metālapstrādes jomā Artis Broņka, +371 27800576, artis.bronka@zrkac.jelgava.lv

KONKURSA DIENASKĀRTĪBA
KONKURSA NOLIKUMS


Atgriezties uz sarakstu