Bucher Municipal komunālie transportlīdzekļi

Ražotājs: BUCHER MUNICIPAL

Šveices koncerna Bucher Industries meitas uzņēmums SIA Bucher Municipal dibināts 2004.gada 1.jūnijā, tā galvenais darbības virziens ir komunālās tehnikas ražošana, pārdošana un nozares attīstība.

2004.gada maijā tika parakstīts sadarbības līgums starp Bucher Schoerling Baltic un Ventspils brīvostas pārvaldi, kas uzņēmās jaunās ražošanas ēkas būvniecību brīvās ekonomiskās zonas teritorijā, kas kļuva par pirmo Bucher Municipal rūpnīcu Baltijā un visā Austrumeiropā.

No 2014.gada 1.oktobra SIA Bucher Schoerling Baltic uzņēmums mainīja nosaukumu uz Bucher Municipal SIA. Uzņēmuma nosaukuma maiņa saistīta ar Šveices Bucher koncerna zīmola jauno stratēģiju, kas skar Bucher koncerna uzņēmumus visā pasaulē.

Uzņēmums savu darbību Ventspilī uzsāka tikai ar komponenšu (motoru, mucu, birstu uc.) montāžu, bet laika gaitā uzņēmumā tika paplašināts ražošanas process, iekļaujot tajā metālapstrādes, metināšanas un virsmas apstrādes darbības. Ar ES fondu atbalstu, tika investēts jaunās un modernās ražošanas tehnoloģijās. Nodrošinātas metināšanas darbavietas ar augstas kvalitātes konduktoriem un metināmajiem aparātiem. Instalētas metālapstrādes (lāzergriešana, locīšana, mehāniskā apstrāde) un virsmas apstrādes (ar smilšu strūklu, slapjās krāsošanas kabīnes, modernas pulverkrāsošanas līnijas) iekārtas, uzstādītas nepieciešamās informāciju tehnoloģijas. Produkcijas testēšanai ir viss nepieciešamais, lai īsā laika periodā varētu veikt nepieciešamās pārbaudes. Tādējādi Ventspils ražotnē ir nodrošināts pilns ražošanas cikls.

2015.gada novembrī no Bucher Municipal ražošanas līnijas nonāca pirmā gatavā mašīna, kas paredzēta ielu uzkopšanai, ar vismazāko tilpni no visām Ventspilī ražotajām – 1 m3. Tā bija pirmā automašīna, kas tika pilnībā samontēta Ventspilī. Šobrīd uzņēmumā pilnībā montē ne tikai 1 m3, bet jau no 1 m3 līdz 4 m3 ietilpības automašīnas.

Samontētā tehnika tiek sūtīta tieši pie produkcijas pasūtītājiem uz Franciju, Itāliju, Šveici, Vāciju, Spāniju, Krieviju, Grieķiju, Ukrainu, Kanādu, Austriju, Ķīnu un daudzām citām valstīm.

2015.gadā Bucher Municipal divkāršoja ražošanas jaudas, lai pilnībā izpildītu saviem spēkiem lielus pasūtījumus. Iepriekšējos gadus tādi pasūtījumi tika saņemti no Krievijas. Pasūtījumu apjomi teju divkārt pārsniedza ražošanas gada apjomu Ventspils uzņēmumā, tādēļ daļu ražošanas operāciju Bucher Municipal bija spiests nodot saviem piegādātājiem. Pēc ražošanas telpu paplašināšanas 2015.gadā par 3 000 m2 uzņēmums spēj izpildīt visas operācijas vienuviet.

Patlaban ražošana Bucher Municipal Ventspilī aizņem aptuveni 12 tūkstošus m2, puse no teritorijas vēl nav apbūvēta. 2017.gadā ražošanas telpas tika paplašinātas par 1000 m2 kā arī  šobrīd notiek ražotnes paplašināšana par 3000 m2 un tiek izbūvēts gala produkcijas testēšanas poligons.

Vairāk par izņēmumu skatāms šeit: https://www.masoc.lv/biedri/uznemumu-datubaze/394

Atgriezties uz sarakstu